טבע וצבע בלב תל אביב

כשחגי נגר, מתכנן הפרויקט ובעל משרד האדריכלות "חגי נגר אדריכלים", מדבר על הדבר החשוב ביותר בעיניו בכל הקשור לתכנון ולעיצוב מרחבי עבודה, הוא מתמקד בעיצוב שמעצים את איכות החיים בסביבת העבודה בפרט, ובחיים בכלל. עיצוב כזה, הידוע בשם wellness, כולל התייחסות לסביבה בריאה ואנושית – סביבה המעודדת התנהלות טבעית בדגש על אור, מרחב, תנועה, נוחות ואספקטים אנושיים נוספים.

סביר להניח שמי שייכנס למשרדי חברת Powtoon בתחילת היום, ייתקל באחד החבר'ה מתרגלים יוגה בחדר המשחקים כבר ב-9 בבוקר, בעוד חבריו מתאספים בקפיטריה רחבת הידיים לקפה של בוקר.

נגר מתאר: "בשבילי סביבת העבודה היא בראש וראשונה עבור העובדים בחברה. העובד הוא תמיד הנכס של החברה, אבל בחברות הייטק זה מתבטא בצורה הרבה יותר עוצמתית מאשר בחברות מתחום התעשייה והשירותים המסורתיים."

לדברי נגר, מקצוע האדריכלות מתבסס על שנים של ניסיון וטכנולוגיות מסורתיות לצד הצורך להעז, ליצור, להפתיע. הצורך להתבטא באמצעות חומרי גמר ושילובם, אפילו בפרוגרמת החלל, הוא חלק בלתי נפרד מחיי היומיום של מעצבים ואדריכלים. נגר מאמין כי "הפיצוח" התכנוני-עיצובי לא מגיע בהכרח מהמצאה של משהו חדש, כיוון שבסופו של דבר התקנים המחמירים הנדרשים בסביבות העבודה מגבילים מאד את האפשרויות. היצירה נובעת משימוש חדש בחודרים קיימים, קרי – היכולת לקחת חומר קיים אשר נהוג לבצע בצורה מסוימת ולשנת את אופן הביצוע שלו כך שהתוצאה תהיה מקורית ומפתיעה.

בית ונוי, גליון 161
מאת: קרן גרינולד