אנו יודעים לשלב את ההיבטים הנחוצים לסביבת עבודה ירוקה, חסכונית ומהנה.

אז מה היתרונות ומהו הרווח בתכנון משרד ירוק?

גם אם הארגון שלך אינו ממוקם בבניין בר קיימא חדיש, בתכנון פנים חכם של המשרד ותשומת לב להיבטים סביבתיים אפשר לחסוך כסף רב ולהרוויח תדמית חיובית.

חיסכון בכסף ובחשבונות האנרגיה

מחקרים מראים כי משרד ממוצע מבזבז כחמישית מהאנרגיה עליו הוא משלם. אז מה אפשר לעשות? הרבה. תשומת לב בשלב תכנון המשרד באספקטים שונים כגון תאורה נכונה, חימום ואוורור מתאימים יחזירו את ההשקעה ויחסכו לארגון כסף רב בחשבונות האנרגיה: חיישנים שיכבו את האור באופן אוטומטי כאשר אין אדם בחדר, בחירת גופי תאורה נכונים ונורת חסכוניות, בקרת אקלים חכמה תימנע את צורך לחמם או לקרר את כל החלל אלא רק במקומות הנחוצים לכך, אוורור נאות בתנאי מזג אויר נוחים, וילונות כשכבת הגנה מפני השמש יתרמו לחסכון האנרגטי וכיוצא באלה.

[divider scroll_text="חזרה למעלה"]

סביבת עבודה טובה ופרודוקטיבית יותר

החלטות פשוטות בתהליך תכנון משרדים יכולות להגדיל את התפוקה של צוות העובדים. מחקרים מראים שאור יום לאווירה חיובית יותר ולשעות עבודה ארוכות ופרודוקטיביות יותר. עם זאת, בחודשי הקיץ החמים בארץ שמש ישירה יגרמו לאי נוחות. הפתרונות פשוטים וכל מה שצריך לדאוג הוא לתכנון משרד נכון. זאת ניתן לעשות על ידי אמצעים פשוטים בחומרי הגמר ובחלוקת החלל. לחודשי הקיץ ולשעות בהן השמש חזקה מדי ניתן לדאוג לאפשרויות הצללה דינמיים בכדי לייצר אוירה קרירה ונעימה.

אויר צח ונקי יגדיל חשוב מאד לסביבת העבודה. ידוע שכאבי ראש וחוסר ריכוז נגרמים עקב חוסר חמצן במשרדים בהם אין אויר צח ונקי. לא תמיד ניתן לפתוח חלונות בבניין משרדים. בכל מקרה, כדאי מאד לדאוג למערכת אויר צח יעילה המשולבת במקביל למערכת מיזוג האוויר. צוות העובדים ירגיש טוב יותר ויעבוד בצורה יעילה ומרוכזת יותר. תשומת לב סביבתית בתהליך תכנון משרד הוא כל מה שצריך להגברת התפוקה ולתחושה חיובית של צוות העובדים.

[divider scroll_text="חזרה למעלה"]

וכמובן, אחריות סביבתית ותדמית חיובית

אף ארגון אינו יכול להימנע מלהיות שותף לשמירה על הסביבה. סדר היום הסביבתי הוא חלק בלתי נפרד מהערכים החברתיים המשתקפים גם בתרבות הארגונית בכל החברות המובילות במשק. פעולות למען הסביבה הופכות לתקנים מחייבים ואין מנוס מלהתקדם עם רוח הזמן. בתהליך תכנון משרדים קיימים תקנים רבים העוסקים בשלל נושאים הקשורים לסביבה: תנאי עבודה, בריאות, בטיחות ואש, נגישות וכו'.

על ידי הקניית דפוסי התנהגות סביבתיים הארגון מרוויח תדמית חיובית בעיני קהל הלקוחות וצוות העובדים. הארגון הוא יותר מאשר רק מקום רווחי, הוא גם חברתי ואכפת לו מאנשים, מערכים ומהסביבה. העובדים ירגישו בכך ויהיו הראשונים להניף את הדגל בפני לקוחות החברה והציבור בכלל.

[divider scroll_text="חזרה למעלה"]