תכנון מעבדה, כמו גם תכנון חדרים נקיים, דורש תשתית מיוחדת ומורכבת, כלי עבודה ייעודיים ועמידה בתקנות בטיחות. אנחנו מציעים שימוש בידע ובניסיון שצברנו עם השנים בתחום של הקמת מעבדות, עיצוב מעבדות ותכנונן, לצד שימוש בניסיון רב שנים כאדריכלים ומעצבים של סביבות עבודה ומשרדים.

בפרויקטים של הקמת מעבדות, חשוב לנו לתכנן את המעבדה בצורה הנכונה ביותר – לקחת בחשבון את התכנון הפונקציונלי, את חלוקת החלל ואת גורמי הנדסת האנוש כמו ארגונומיה, אבל לא פחות חשוב – גם את העיצוב והנראוּת של המעבדה, כדי שסביבת העבודה תהיה בריאה ונוחה, מעוצבת ויעילה.

כמובן שבכל עיצוב מעבדה נלקחים בחשבון קודם כל תהליכי עבודה אופטימליים ואפקטיביים. אבל פרט למיקום המנדף הכימי, אופן אוורור החלל ותכנון הבנצ'ים לחוקרות והחוקרים, חשוב להתייחס גם לנושאים כמו תאורה מקצועית, עמידות חומרי הגמר ותפקוד המעבדה בראייה עתידית.

כמו תחומים רבים נוספים, גם תחום המעבדות והחדרים הנקיים עבר שינויים בשנים האחרונות. מהפכת המשרדים המעוצבים, שהובילו חברות ההייטק, לא פסחה על תחומים כמו פארמה-טק, ביו-טק וביו-פארמה. גם תפיסת סביבת העבודה במקומות כמו מעבדה כימית, מעבדה ביולוגית או מעבדת פארמה עברה שינוי בהבנה של היחס בין פונקציונליות לבין אווירה.

מצד אחד, מעבדה צריכה לספק תנאים מבוקרים וציוד שמאפשר מחקר, ניסויים, מדידות ובדיקות. מצד שני, המעבדה ואזור המשרדים הצמוד אליה הינם סביבת העבודה בה שוהים העובדות והעובדים מרבית שעות היום, וחשוב לקחת בחשבון עיצוב מעבדות שיהיה בהתאם.

כמשרד אדריכלים ותיק ומנוסה, אנחנו מבינים את חשיבות הגורם האנושי ויודעים היטב עד כמה עבודה בחלל מעוצב היטב מועילה לאיכות העבודה, לפרודוקטיביות ולתוצאות. בכל פרויקט של הקמת מעבדות, בין אם מדובר במעבדה כימית, מעבדה ביולוגית או מעבדת פארמה, אנחנו יודעים לחלק את החלל בין החלק שבו "עובדים" ובין החלק שבו "שוהים".

אנחנו מעודכנים בטרנדים הבינלאומיים החמים ביותר בעיצוב ובאדריכלות, ויחד עם זאת מביאים את הטאץ' הייחודי והאישי שלנו לכל חלל מעוצב – גם אם מדובר בחללים כמו מעבדות, שכפופים להרבה מאוד כללים, רגולציות ופרטים שעל פניו אינם נתונים לדיון ושינוי.

מה אנחנו מציעים?

בשנים האחרונות צברנו נסיון בתחום עיצוב מעבדות ותכנון מעבדות כולל מספר תחומים בתחום הביולוגיה, כימיה, רפואה, תעשייה, ועוד. אנחנו מתכננים עבור לקוחותינו מעבדות כימיות, מעבדות ביולוגיות, חדרים נקיים, מעבדות טכנולוגיות ומעבדות מזון ומים.

לקוחותינו כוללים את חברת סנו, חברת מאיביוטיקס, חברת שטראוס, חברת שטראוס מים, חברת צייס ועוד.

פרויקטים

The Kitchen Hub | חממה טכנולוגית ומעבדת מזון

עולם המזון נמצא במרכז עשייתה של חממת הסטארט-אפ הטכנולוגית הראשונה בארץ שמתמקדת בתחום פיתוח טכנולוגיות מזון. חממות טכנולוגיות, ביוזמת המדען הראשי של משרד הכלכלה והתעשייה וקבוצת "שטראוס", משקיעות במיזמים פורצי דרך על ידי קידום חדשנות טכנולוגית. מטבח גדול ופתוח הוצב במרכז מרחב העבודה של החממה. מיקומו מייצר הזדמנות למפגש [...]

Zeiss | משרדים וחדרים נקיים

תכנון משרד בארץ לחברת ZEISS הבינלאומית, המובילה בתחום האופטו-טכנולוגיה עם ייצור של טלסקופים, משקפות, עדשות צילום, עדשות ראייה ועוד, הוגדר על ידי החברה האם בגרמניה, כך שיותאם לכלל סניפיה בעולם. העיצוב התבסס על ניקיון וסטריליות שבא לידי ביטוי בשתי קומות המשרד: בעליונה משרדי ההנהלה, אופן ספייס לעובדים ואזור התכנסות, [...]

קצת עלינו

משרדינו הוקם בשנת 2000 ומתמחה בתכנון ובעיצוב משרדים וחללי עבודה מגוונים עבור חברות וארגונים. אנו נותנים שירות מא' עד ת' הכולל את כל מלאכת התכנון, העיצוב, ניהול הפרויקט ועד גמר הביצוע. אדריכל חגי נגר, מייסד המשרד, הינו בוגר בית הספר לאדריכלות של אוניברסיטת תל אביב (.B.Arch, 1999). הוא משלב בעבודתו מיומנות תכנונית-הנדסית יחד עם יכולת אמנותית כאדריכל וכמעצב.

הפרוייקטים השונים שהובלנו לאורך השנים שואבים השראה מרעיונות ומעיצובים מקוריים המפותחים במשרדינו תוך חיבור לנעשה בזירת העיצוב והאדריכלות העולמית. תיק העבודות שלנו כולל שורה ארוכה של פרוייקטים שמחברת ביניהם ראייה עיצובית ופונקציונליות תוך רצון להפתיע, לרגש ולחדש. הגישה המקצועית שלנו משלבת עיצוב יצירתי עם מצוינות טכנית-הנדסית תוך היכרות עמוקה עם מגוון החומרים והטכנולוגיות. אנחנו אוהבים לראות את העשייה מתרחשת ולהוביל את הפרויקט להצלחה תוך הכרות מעמיקה באספקטים שונים כגון ארגונומיה, תאורה, אקוסטיקה, מיתוג ועוד.