הבחירה העיצובית ליצור חלל סימטרי ומאוזן לא ברורה לנו מאליה. אם תקחו רגע לשוטט בין הפרויקטים שלנו מהשנים האחרונות, תגלו שברוב המקרים מה שמעניין אותנו הוא דווקא היעדרה של הסימטריה. אנחנו אוהבים לשחק עם ניגודים, עם טקסטורות, עם חומרים, עם צבעוניות, אוהבים לייצר מעין "בלאגן מתוכנן" בחללים שאנחנו מעצבים ומתכננים.

מההיבט הזה, הפרויקט הזה הוא מעין יציאה מהשגרה. בחרנו לשנות הרגלים, והלכנו דווקא על הצבה סימטרית בחלל, הצבה שיש לה ציר מרכזי ברור וממדים חופפים. הסימטריה יוצרת איזון בחלל, שבתורו יוצר שקט פנימי וקצב אחיד של זרימת האנרגיה בתוכו. לצד הקווים הגיאומטריים והקומפוזיציה המדויקת, השילוב בין חומרים טבעיים דוגמת העץ והשיש, והשימוש בפלטת צבעים הרמונית, מגבירים את התחושה היציבה המאוזנת.

אולי זו רוח התקופה – דווקא עכשיו מה שסימטרי ומאוזן הוא הלא צפוי, הוא היציאה מהקו. ואולי דווקא החזרה לקרקע, לשקט, להתבוננות פנימית, יצרה את הבחירה האמנותית והעיצובית באיזון פנימי סימטרי, ובסידור חלל מאוזן.

תכנון ועיצוב: חגי נגר אדריכלים
מעצבת מובילה: שלומית יצחק
מיקום: מגדל הכשרת הישוב | ב"ב
צילום: סטודיו עמית גושר

פרויקטים נוספים

קצת עלינו

משרדינו הוקם בשנת 2000 ומתמחה בתכנון ובעיצוב משרדים וחללי עבודה מגוונים עבור חברות וארגונים. אנו נותנים שירות מא' עד ת' הכולל את כל מלאכת התכנון, העיצוב, ניהול הפרויקט ועד גמר הביצוע. אדריכל חגי נגר, מייסד המשרד, הינו בוגר בית הספר לאדריכלות של אוניברסיטת תל אביב (.B.Arch, 1999). הוא משלב בעבודתו מיומנות תכנונית-הנדסית יחד עם יכולת אמנותית כאדריכל וכמעצב.

הפרוייקטים השונים שהובלנו לאורך השנים שואבים השראה מרעיונות ומעיצובים מקוריים המפותחים במשרדינו תוך חיבור לנעשה בזירת העיצוב והאדריכלות העולמית. תיק העבודות שלנו כולל שורה ארוכה של פרוייקטים שמחברת ביניהם ראייה עיצובית ופונקציונליות תוך רצון להפתיע, לרגש ולחדש. הגישה המקצועית שלנו משלבת עיצוב יצירתי עם מצוינות טכנית-הנדסית תוך היכרות עמוקה עם מגוון החומרים והטכנולוגיות. אנחנו אוהבים לראות את העשייה מתרחשת ולהוביל את הפרויקט להצלחה תוך הכרות מעמיקה באספקטים שונים כגון ארגונומיה, תאורה, אקוסטיקה, מיתוג ועוד.