בית נוי לוגו

בית ונוי, גליון 161
מאת: קרן גרינולד

בית ונוי חנות מעוצבת
בית ונוי חנות מעוצבת

כשחגי נגר, מתכנן הפרויקט ובעל משרד האדריכלות "חגי נגר אדריכלים", מדבר על הדבר החשוב ביותר בעיניו בכל הקשור לתכנון ולעיצוב מרחבי עבודה, הוא מתמקד בעיצוב שמעצים את איכות החיים בסביבת העבודה בפרט, ובחיים בכלל. עיצוב כזה, הידוע בשם wellness, כולל התייחסות לסביבה בריאה ואנושית – סביבה המעודדת התנהלות טבעית בדגש על אור, מרחב, תנועה, נוחות ואספקטים אנושיים נוספים.

סביר להניח שמי שייכנס למשרדי חברת Powtoon בתחילת היום, ייתקל באחד החבר'ה מתרגלים יוגה בחדר המשחקים כבר ב-9 בבוקר, בעוד חבריו מתאספים בקפיטריה רחבת הידיים לקפה של בוקר. נגר מתאר: "בשבילי סביבת העבודה היא בראש וראשונה עבור העובדים בחברה. העובד הוא תמיד הנכס של החברה, אבל בחברות הייטק זה מתבטא בצורה הרבה יותר עוצמתית מאשר בחברות מתחום התעשייה והשירותים המסורתיים."

בית ונוי חנות מעוצבת
בית ונוי חנות מעוצבת

לדברי נגר, מקצוע האדריכלות מתבסס על שנים של ניסיון וטכנולוגיות מסורתיות לצד הצורך להעז, ליצור, להפתיע. הצורך להתבטא באמצעות חומרי גמר ושילובם, אפילו בפרוגרמת החלל, הוא חלק בלתי נפרד מחיי היומיום של מעצבים ואדריכלים.

נגר מאמין כי "הפיצוח" התכנוני-עיצובי לא מגיע בהכרח מהמצאה של משהו חדש, כיוון שבסופו של דבר התקנים המחמירים הנדרשים בסביבות העבודה מגבילים מאד את האפשרויות. היצירה נובעת משימוש חדש בחודרים קיימים, קרי – היכולת לקחת חומר קיים אשר נהוג לבצע בצורה מסוימת ולשנת את אופן הביצוע שלו כך שהתוצאה תהיה מקורית ומפתיעה.

קצת עלינו

משרדינו הוקם בשנת 2000 ומתמחה בתכנון ובעיצוב משרדים וחללי עבודה מגוונים עבור חברות וארגונים. אנו נותנים שירות מא' עד ת' הכולל את כל מלאכת התכנון, העיצוב, ניהול הפרויקט ועד גמר הביצוע. אדריכל חגי נגר, מייסד המשרד, הינו בוגר בית הספר לאדריכלות של אוניברסיטת תל אביב (.B.Arch, 1999). הוא משלב בעבודתו מיומנות תכנונית-הנדסית יחד עם יכולת אמנותית כאדריכל וכמעצב.

הפרוייקטים השונים שהובלנו לאורך השנים שואבים השראה מרעיונות ומעיצובים מקוריים המפותחים במשרדינו תוך חיבור לנעשה בזירת העיצוב והאדריכלות העולמית. תיק העבודות שלנו כולל שורה ארוכה של פרוייקטים שמחברת ביניהם ראייה עיצובית ופונקציונליות תוך רצון להפתיע, לרגש ולחדש. הגישה המקצועית שלנו משלבת עיצוב יצירתי עם מצוינות טכנית-הנדסית תוך היכרות עמוקה עם מגוון החומרים והטכנולוגיות. אנחנו אוהבים לראות את העשייה מתרחשת ולהוביל את הפרויקט להצלחה תוך הכרות מעמיקה באספקטים שונים כגון ארגונומיה, תאורה, אקוסטיקה, מיתוג ועוד.